Kiss Me DeadlyPogledaj trailer!

Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!

Оцена од корисниците
-
7,797%
Kiss Me Deadly

Наслов:

Poljubac smrti

Година:

1955

Жанр:

криминалистички, мистерија, трилер, филм ноар

Траење:

106 мин

Режија:

Robert Aldrich

Сценарио:

A.I. Bezzerides
, Mickey Spillane


Главни улоги:


Strother Martin
  >  Harvey Wallace
Wesley Addy
  >  Lt. Pat Murphy
Marjorie Bennett
  >  Manager
Fortunio Bonanova
  >  Carmen Trivago
Marian Carr
  >  Friday (as Marion Carr)
Robert Cornthwaite
  >  FBI Agent
Albert Dekker
  >  Dr. G.E. Soberin
Nick Dennis
  >  Nick Va Va Voom
Juano Hernandez
  >  Eddie Yeager
Mort Marshall
  >  Ray Diker
James McCallion
  >  Horace
Ralph Meeker
  >  Mike Hammer
Silvio Minciotti
  >  Mover
Paul Stewart
  >  Carl Evello
Mady Comfort
  >  Nightclub Singer (as Madi Comfort)

Опис:


Privatni detektiv Majk Hamer jedne večeri staje svojim automobilom plavokosoj autostoperki, odevenoj samo u kišnu kabanicu. U prvom trenutku pomisli da je odbegla iz ludnice, ali menja mišljenje kada ih presretnu dvojica ubica. Hamer bespomoćno gleda kako muče devojku do smrti. Uspeva pobeći,pa željan osvete pokušava otkriti ko stoji iza ubistva autostoperke...
  • Слично за гледање
  • Коментари на филмот/серијата (7)

За коментирање мора да бидете пријавени!

  • AlexDeLarge
    eXtreme member
    24.06.2026. 10:55
    I ovo je došlo na red da se reprizira.

    Jedan od omiljenih noir filmova.

    Vidi se uticaj na druge režisere kao i filmove. Najsimpatičniji mi je u filmu Repo Man koji takođe volim.

    U odnosu na roman ima promena, a i promene su mi odlične.

    Moralni nihilizam i antijunak, odličan Ralph Mekker , a i drugi su odradili dobar posao, mehaničar Nik sa onim žargonom mi je isto zanimljiv.  Kritika društva, autodestruktivnost, itd.

    Dva kraja, skraćeni i produženi, oba su mi dobra na svoj način.  

    Dobra mi je ideja predmeta kao pokretača radnje.

    I od samog početka neobičan i zanimljiv. Kasnije svi uglovi kamere, pa i kosi, kretanje kamere,  planovi pa skoro svi zastupljeni, rasveta i igra sa svetlošću i senkom, u različitim scenama, odlično. 
  • Filaret
    Senior translator
    01.05.2010. 00:23

    Bogami si u pravu. LOL

    Zamišljam ga kako u završnoj sceni ovog filma doziva Veldu na isti način kako je dozivao sestru na kraju Rokija... LOL

    Sačuvaj Bože!

  • Kneginja
    The Legend Of
    30.04.2010. 22:21
    [QUOTE=Filaret]

    Mislim da čak ni Stalone ne bi uspeo da pokvari ovakav film. Big smile

    [/QUOTE]


    LOLLOLLOL

    Bi, vjeruj... ipak je Hammer muskarcina, prvoklasna ...Heart

    a gledajuci Stalonea ja bih celo vrijeme filma umirala od smeha...

    i to nije vise film-noir,  vec komedija Wink

{{message}}

{{item.title}}